TECHNOLOGIE

Ekologické vytápění – jaké jsou nejšetrnější možnosti

Při realizaci nového topného systému byste se měli zaměřit na maximální úsporu za energie, ale také na šetrnost k životnímu prostřední. Velká míra znečištění ovzduší je stále palčivějším problémem společnosti, proto se hledají nové způsoby, jak dosáhnout čistějšího vzduchu.

S tím souvisí i řada zákonem stanovených regulací, které omezují používání neúsporných a neekologických zdrojů tepla. Proto se stále častěji setkáte s vytápěním pomocí tepelných čerpadel, která zatěžují životní prostředí jen minimálně. To ale neznamená, že plynovým kotlům nebo kotlům na tuhá paliva odzvonilo. I v této oblasti narazíte na moderní zařízení, která splňují všechny přísné normy a jsou ekologická.

KONTAKTUJTE NÁS

Tepelná čerpadla jsou první volbou, pokud jde o to, spojit spolu úsporu nákladů na vytápění a ekologickou výrobu tepla.

Synonymem úspornosti a efektivnosti u spalovacího procesu je dosažení co nejnižší teploty spalin odcházejících do komína.

S neustálým rozšiřováním regenerativních energetických systémů stoupá připravenost spotřebitelů a koncových uživatelů k výrobě vlastní elektřiny. 

Instalace solárních kolektorů znamená ekologicky šetrnou volbu, protože emise CO2 snižujete trvale udržitelným způsobem.

Obor větrání se zabývá problematikou vnitřního prostředí z hlediska kvality vzduchu.