SOLÁRNÍ SYSTÉMY

Energie ze slunce – zdarma přímo domů

Instalace solárních kolektorů znamená ekologicky šetrnou volbu, protože emise CO2 snižujete trvale udržitelným způsobem.


Kondenzační technika plus solární termické systémy = optimální výsledek

Tomu, kdo dnes investuje do nového topení, doporučujeme kondenzační kotel. S ohledem na aktuální ceny energie je to nejhospodárnější alternativa. Olejové a plynové kondenzační kotle přeměňují použitý topný olej popř. plyn z 98% na teplo.

Kombinací s vysoce efektivními slunečními kolektory ušetříte až 35 % nákladů na vytápění, pokud se sluneční kolektory využívají jak pro přípravu teplé vody tak pro podporu vytápění. Už při přípravě teplé vody lze snížit potřebnou spotřebu energie až o 60 %.

Využitím energie ze slunce se můžete radovat ze snížených účtů za energii

Využitím energie ze slunce můžete profitovat z nízké spotřeby tepla a kromě toho se každý měsíc může radovat ze snížených účtů za energii. Kdo dnes investuje do nového topného zařízení, měl by si jeho doplnění solárním systémem naplánovat ihned. 

Instalace solárních kolektorů znamená ekologicky šetrnou volbu, protože emise CO2 snižujete trvale udržitelným způsobem.

To byste měli vědět

Jen v Německu jsou v provozu asi dva miliony topných zařízení, která jsou starší než 25 let. V ČR je situace obdobná. Jejich provozovatelé si často vůbec neuvědomují, kolik energie, která se jako nevyužité teplo ztrácí komínem, vyplýtvají. Kromě toho zatěžují tato zařízení ovzduší zbytečným množstvím vyloučeného CO2 a přispívají ke globálnímu oteplování.

Úspora energie

Včasnou výměnou těchto zařízení za vysoce účinné kondenzační kotle, peletové kotle nebo tepelná čerpadla v kombinaci se solární technikou by mohli koncoví uživatelé ušetřit až 25 % energie. Matematicky by to bylo 10 %

celkové spotřeby energie v Německu při současném snížení emisí CO2 o 54 milionů tun ročně.

Ochrana zdrojů

Asi třetina z celkové spotřeby energie ve střední Evropě se spotřebuje na vytápění budov. Energeticky úsporná provedení a úsporné topné systémy jako například kondenzační technika mohou tuto spotřebu výrazně snížit, a přispět tím k ochraně zdrojů a zemské atmosféry.